O nas

Szkoła Fotografii Fotomedia działa na rynku od ponad 17 lat. Jest szkołą niepubliczną zarejestrowaną w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego (nr 356/10/2004), Fotomedia to szkoła artystyczna, dla osób kreatywnych, szukających wysokich kwalifikacji zawodowych oraz nowych sposobów wyrażania własnych emocji artystycznych.

Wychodząc naprzeciw aktualnym nurtom oraz zapotrzebowaniom rynku pracy, Szkoła Fotografii Fotomedia kształci zawodowych nowoczesnych fotografów, przygotowuje do samodzielnej, kreatywnej pracy komercyjnej i artystycznej.

Swoim słuchaczom gwarantuje wysoki poziom profesjonalnej wiedzy i umiejętności, w oparciu o zajęcia teoretyczne i praktyczne, prowadzone w studio i w plenerze, pracowni komputerowej, za pomocą profesjonalnego sprzętu klasycznego i cyfrowego oraz oprogramowania komputerowego.

W programie nauczania :

fotografia klasyczna czarno biała i barwna (wykłady i ćwiczenia)
fotografia artystyczna i kreacja obrazu (wykłady i ćwiczenia)
technika i technologia cyfrowa (wykłady i ćwiczenia)
analiza obrazu fotograficznego (ćwiczenia, seminaria)
historia sztuki i fotografii (wykłady)
fotografia reklamowa i wydawnicza (wykłady i ćwiczenia)
fotografia studyjna i techniki oświetleniowe (wykłady i ćwiczenia)
fotografia prasowa i dokumentalna (wykłady i ćwiczenia)
elementy estetyki i kompozycji (wykłady, seminaria)
zagadnienia prawa autorskiego (wykłady i ćwiczenia)
projektowanie fotograficzne i DTP (wykłady i ćwiczenia)
fotografia wielkoformatowa (wykłady i ćwiczenia)
cyfrowe techniki obrazowania (wykłady i ćwiczenia)

Rodzaj zajęć

Okres nauki w Szkole Fotografii FOTOMEDIA dzieli się na dwa etapy:
W pierwszym roku Słuchacze otrzymują pełną wiedzę dot. techniki oraz certyfikat zawodowy, drugi rok obejmuje kreację obrazu, reklamę i projektowanie graficzne. Po zdaniu egzaminów i przedstawieniu dyplomowego portfolio otrzymują świadectwa ukończenia Szkoły Fotografii FOTOMEDIA oraz pełne kwalifikacje do tytułu zawodowego Fotograf.

W  trybie zaocznym – wykłady tematyczne oraz ćwiczenia w grupach odbywają się w dwa razy w miesiącu weekendy w salach oraz studiu szkoły, a także w atelier do pracy indywidualnej w siedzibie Szkoły.
Słuchacze mają też możliwość nieodpłatnego korzystania ze studia fotograficznego oraz konsultacji w godzinach pracy szkoły.

W tygodniu słuchacze mają możliwość indywidualnego korzystania z dwóch studiów fotograficznych wyposażonych w tła elektrycznie sterowane, oświetlenie błyskowe, softboxy, nasadki różnego typu do modelowania światła, aparaty marki Nikon, klasyczne i cyfrowe, średni format Bronica z gamą obiektywów, elektroniczne światłomierze Seconic do pomiaru różnego rodzaju światła, blendy, statywy itp. Do dyspozycji także pracownia komputerowa z oprogramowaniem firm Adobe i Corel.

Działalność dodatkowa

Szkoła organizuje krótkie kursy dla początkujących i średnio zaawansowanych, specjalistyczne warsztaty tematyczne z dziedziny portretu, reklamy, technik oświetleniowych, fotografii ślubnej i rodzinnej.

Ponadto szkoła organizuje zbiorowe i indywidualne wystawy prac, plenery programowe, wycieczki i wyjazdy fotograficzne w ciągu całego roku szkolnego, konkursy, spotkania ze znanymi fotografami, stałą współpracę z modelkami i wizażystkami.

Dyplomy i świadectwa

Słuchacze, kończący naukę, po roku otrzymują certyfikat zawodowy, po dwóch latach – dyplom ukończenia dwuletniej szkoły i tytuł zawodowy Fotografik oraz zaświadczenie MEN potwierdzające kwalifikacje.